خبرنامه قشقایی

بازار آمریکا میزبان نیسان قشقایی می شود

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی خبرنامه قشقایی،نیسان کراس اوور قشقایی را به خط تولید ایالات متحده خود اضافه خواهد کرد و این مدل در نمایشگاه خودروی بین المللی آمریکای شمالی ماه آینده به نمایش در می آید.

قشقایی کامپکت که به منظور پاسخ گویی به نیاز این بازار دوست دار کراس اوورها عرضه می شود در جایگاهی پایین تر از راگ محبوب قرار می گیرد اما ممکن است با نامی جدید معرفی شود. به گفته برخی منابع، قشقایی جایگزین مدلی موجود نخواهد شد. معرفی کراس اووری جدید به این خودروساز کمک می کند تا در کشوری که با سرعت زیادی از خودروهای سواری به سمت شاسی بلندها روی می آورد، سبد محصولات خود را توسعه دهد.

با توجه به این که قشقایی از سال ۲۰۱۴ در خط مونتاژ کارخانه ساندرلند نیسان در انگلستان تولید می شود، ورود آن به بازار آمریکای چالش جدی محسوب نمی شود. البته پاسخ گویی به تقاضا می تواند مسئله مهمی در این زمینه باشد چرا که این خودرو فروش خوبی در بازارهای جهانی داشته است.

قشقایی که شباهت زیادی به راگ لایت دارد در بازارهای جهانی با خط تولیدی متشکل از مدل های بنزینی و دیزلی چهار سیلندر عرضه می شود. هنوز اطلاعاتی از نیرومحرکه این خودرو برای بازار آمریکا در دست نیست اما گمان می رود این مدل مخصوص آمریکای شمالی به موتورهای چهار سیلندر مجهز شود. یک گیربکس CVT نیز برای این خودرو ارائه خواهد شد.

هنوز زمان دقیقی برای عرضه این خودرو در آمریکا اعلام نشده اما گمان می رود قشقایی اواخر سال ۲۰۱۷ به عنوان مدل ۲۰۱۸ معرفی شود.