خبرنامه قشقایی

شهید”بهادر رضوان طلب “دانشجوی پزشکی ازقوم قشقایی

« رضوان طلب » از طایفه های اصیل و آزاده ی قوم قشقایی،  شهیدمتولد سال ۱۳۴۰، در شهرستان فیروزآباد

تحصیلات

 دوران تحصیلات ابتدایی را با رتبه ی نخست به پایان می رساند؛ سپس با ورود به دوره ی راهنمایی، بار دیگر شایستگی و لیاقت خود را در امر یادگیری نشان می دهد و سبب می شود که پس از پایان دوره ی راهنمایی در دبیرستان دانشگاه پذیرفته شود و در آن شهر به تعلیم و تلمذ روی آورد.سال دوم دبیرستان را در شیراز پشت سر می نهاد، خورشید انقلاب، فروغش را گسترش می داد و ی با تکثیر و توزیع اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی های حضرت امام خمینی (ره) بر فعالیت های انقلابی اش در شیراز و دیگر شهرستان های استان فارس، می افزاید.

پس از پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی ، بهادر موفق می شود در سال ۱۳۵۸، تحصیلات دبیرستانی خود را با رتبه ی عالی به پایان رساند.

با آغاز جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹، وی خدمت مقدس سربازی خود را آغاز می کندپس از گذراندن دوران خدمت در سال ۱۳۶۲،  با جمعی از یاران صواب اندیش خود رهسپار منطقه ی کردستان می شود و در بخش تبلیغت جهاد سازندگی سنندج به فعالیت می پردازد.

او در سال ۱۳۶۳، دیگر بار در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت می کند و این بار توفیق می یابد که در رشته ی پزشکی دانشگاه شیراز پذیرفته شود، هر چند که بهادر در رشته ی مکانیک نیز پذیرفته شده بودزمانکه نخستین نیم سال تحصیلی اش را در رشته پزشکی به پایان می رساند، ندای امام خمینی (ره) رهبر انقلاب را مبنی بر حضور یافتن مردم در جبهه، لبیک می گوید و به دیار ستم ستیزان سرفراز می شتابد و به یاران دلاور خود می پیوندد، سپس به خانواده اش نامه می نویسد و آنان را از حضور خویش در جبهه آگاه می کند.

جهاد

بهادر که در چند عملیات از جمله فاو و والفجر ۸ شرکت کرده بود، در عرصه ی دفاع مقدس، در برابر خصم با رشادت و صلابت می رزمید تا آن جا که در عملیات کربلای ۴ به مذت ۴ ساعت در آب سرگردان می ماند و سرانجام، یاران هم رزمش، او را نجات می دهند و پیکر نیمه جانش را به خشکی منتقل می کنند.

ازدواج

او پس از شرکت در عملیات کربلای ۴ به مرخصی می رود و به دیارش مراجعت می کند و بنابر تاکید خانواده، شریک زندگی اش را بر می گزیند. وی چند روز پس از مراسم عقد، همسرش را که از خانواده ای مومن و متدین بود، ترک و بار دیگر به سوی جبهه ها عزیمت می کند و در مناطق دفاع مقدس با شرکت در عملیات کربلای ۵ همراه با سلحشور مردان شجاع، نبرد و پیکارش را با ضد خصم ادامه می دهد.

شهادت

دفاع مقدس به اوجش می رسد و آنگاه که آسمان شلمچه از ستاره های ایثار می درخشید، فرزند دلیر و رشید قشقایی، با تیر خصم به شهادت می رسد و به آرزوی شیرین و دیرین خود دست پیدا می کند.

 بخش هایی از وصیت نامه شهید :

« … دنیا محل قرار نیست، برای هیچکس. اگر خوب گوش کنید بانگ جرس مرگ می آید. دنیا چون بازیچه ی کودکان شما را نفریبد … »

« … ما رفتیم شاید به رفقای عزیز رفته مان برسیم و شما همگی خواهید آمد، ولی بنگیرد چگونه می آیید! … »