خبرنامه قشقایی

بیانیه جمعیت جوانان قشقایی در محکومیت توهین به ترک زبانان

بسمه تعالی

در سالی که از سوی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای (مد ظله العالی) به سال همدلی و همزبانی نام‌گذاری شده است، بر همه مسئولین جامعه اسلامی فرض است که فرهنگ همدلی و همزبانی را با گوشت و پوست همه اقشار بخصوص نسل آینده عجین سازند.

مردم ترک زبان ایران اسلامی چه از قوم قشقایی،چه آذری و چه دیگر اقوام ترک زبان این مرز و بوم در طول تاریخ در کنار تمام اقوام ایرانی نشان داده اند که برای حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز همیشه مدافعی سرسخت بوده اند و برای اعتلای نام ایران در جهان از جان و مال و آبروی خویش گذشته اند و نگذاشتند بیگانه ای چشم طمع به آب و خاک داشته باشد.

اما متاسفانه گهگاهی مشاهده می شود که مغرضانه و یا سهوی مطالب و مواردی موهون از برخی رسانه ها منتشر می شود که دل اقوام مختلف در این کشور را به درد می آورد.هنوز چند صباحی از انتشار مطالب موهون در روزنامه ایران و یا سایت انقلاب نیوز و یا دیگر موارد نگذشته است که باز شاهد توهینی دیگر،آنهم از رسانه ملی به ترک زبانان می باشیم.رسانه ملی که از وظایف مهم آن ایجاد همگرایی و همدلی عمیق بین اقوام و ملیت های مختلف ایران عزیر می باشد، در اثر بی توجهی مسئولان این امر و در قالب برنامه ای به مردمی که سال‌های سال در راستای وحدت ملی گام برداشته و در تمامی دوران حساس، نقش تعیین کننده داشته اند،توهین می کند.

جمعیت جوانان قشقایی ضمن محکوم کردن این حرکت شنیع علیه اقوام ترک زبان محکوم کرده و از مسئولین امر برخوردهای لازم و جدّی با عوامل این توهین بزرگ و ایجاد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از این گونه حرکات تفرقه انگیز و تنش زا خواهانیم. همچنین از صدا و سیما نیز خواستاریم که عوامل و مسببان این حرکت را به سزای درخور برساند و با عذرخواهی قطعی و رسمی از این مردم بزرگ بر زخم دل اینان التیامی باشد.

روابط عمومی جمعیت جوانان قشقایی