کد خبر:264
پ
c4416d79eef6dd018bcee3cd8b8ba561_XL

حمله خرس قهوه ای به یک زن عشایر قشقایی

به گزارش قشقایی آنلاین به نقل از ایرنا، این زن جوان از عشایر طایفه فارسیمدان ایل قشقایی است که فصل تابستان را در ییلاق سمیرم بسر می برند. این زن عشایری که هنگام یورش خرس از ناحیه بازوی دست چپ و چند ناحیه دیگر بدن زخمی شده ، با کمک همسرش از چنگال خرس رهایی یافت. […]

به گزارش قشقایی آنلاین به نقل از ایرنا، این زن جوان از عشایر طایفه فارسیمدان ایل قشقایی است که فصل تابستان را در ییلاق سمیرم بسر می برند.

این زن عشایری که هنگام یورش خرس از ناحیه بازوی دست چپ و چند ناحیه دیگر بدن زخمی شده ، با کمک همسرش از چنگال خرس رهایی یافت.

همسر وی به خبرنگار ایرنا گفت :با شنیدن صدای جیغ و فریاد متوجه شدم خرس به همسرم حمله کرده و دست چپش به دندان گرفته است.

حسنی افزود: با دیدن این صحنه با دست خالی به سمت خرس حمله کردم و با خرس در گیر شدم و بعد از مدت زمانی درگیری خرس همسرم رارها کرد و به سمت کوهستان دنا گریخت.

وی گفت: با کمک اهالی توانستیم همسرم را از کوهستان به بیمارستان انتقال دهیم و با اینکه در چادر اسلحه داشتم اما حاضر نشدم به سمت این خرس تیر اندازی کنم.

پزشک معالج وی گفت: این زن عشایری از ناحیه سر، گردن و بازو دچار جراحت زیادی شده است و تا بهبودی کامل بایستی چند ماه تحت درمان باشد.

محل سیاه چادر عشایری که مورد حمله خرس قهوه ای قرار گرفته در منطقه سرتنگ پادنا از توابع شهرستان سمیرم واقع شده و یکی از زیستگاه های طبیعی خرس قهوه ای در منطقه زاگرس مرکزی محسوب می شود.

شهرستان کوهستانی سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی قرار گرفته و دارای بیش از ۱۰۰هزار جمعیت روستایی، شهری و عشایری است .

این شهرستان در ۱۶۰کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید