کد خبر:2364
پ
IMG10373470

ترویج فرهنگ عاشورایی یکی از اهداف برپایی این مراسم است.

  به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،نجفی رییس آموزش و پرورش عشایری استان فارس در عصر شعر عاشورایی دانش آموزان عشایر گفت:این اولین عصر شعر عاشورا است که توسط مدیریت آموزش و پرورش عشایر فارس در آستانه ی اربعین حسینی انجام شده است. وی با اشاره به اینکه این مراسم با هدف […]

  به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،نجفی رییس آموزش و پرورش عشایری استان فارس در عصر شعر عاشورایی دانش آموزان عشایر گفت:این اولین عصر شعر عاشورا است که توسط مدیریت آموزش و پرورش عشایر فارس در آستانه ی اربعین حسینی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این مراسم با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و گسترش ارزشها و شعاعر دینی ما صورت گرفته افزود:آثار مرتبط با حماسه ی کربلا و قیام امام حسین (ع) از شاعران دانش آموز و فرهنگی عشایر به دبیرخانه ارسال و پس از بررسی تعدادی ا. آنها منتخب شناخته شدند که در روز مراسم برای مخاطبین و حضار قراءت گردید.
وی خاطر نشان کرد که با وجود وقت اندکی که برای برپایی مراسم در اختیار داشتیم اما مراسم خوب و وزین اجرا و اشعار و دل نوشته هایی بسیار صمیمی و صادقانه ارسال شد.
نجفی همچنان اضافه کرد که امید است این اقدام که از سوی آموزش و پرورش عشایر استان صورت گرفته ، شروعی باشد از یک سنت پسندیده که ادامه پیدا کند.
وی در پایان هدف برگزاری این مراسم را آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با قیام امام حسین (ع) دانست و  امیدوار بود که در آینده آثار به صورت مکتوب جمع آوری شود تا مورد استفاده آیندگان قرار گیرد.

خبرنگار :سمیرا مولودی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید