بسمه تعالی

در سالی که از سوی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای (مد ظله العالی) به سال همدلی و همزبانی نام‌گذاری شده است، بر همه مسئولین جامعه اسلامی فرض است که فرهنگ همدلی و همزبانی را با گوشت و پوست همه اقشار بخصوص نسل آینده عجین سازند.

مردم ترک زبان ایران اسلامی چه از قوم قشقایی،چه آذری و چه دیگر اقوام ترک زبان این مرز و بوم در طول تاریخ در کنار تمام اقوام ایرانی نشان داده اند که برای حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز همیشه مدافعی سرسخت بوده اند و برای اعتلای نام ایران در جهان از جان و مال و آبروی خویش گذشته اند و نگذاشتند بیگانه ای چشم طمع به آب و خاک داشته باشد.

اما متاسفانه گهگاهی مشاهده می شود که مغرضانه و یا سهوی مطالب و مواردی موهون از برخی رسانه ها منتشر می شود که دل اقوام مختلف در این کشور را به درد می آورد.هنوز چند صباحی از انتشار مطالب موهون در روزنامه ایران و یا سایت انقلاب نیوز و یا دیگر موارد نگذشته است که باز شاهد توهینی دیگر،آنهم از رسانه ملی به ترک زبانان می باشیم.رسانه ملی که از وظایف مهم آن ایجاد همگرایی و همدلی عمیق بین اقوام و ملیت های مختلف ایران عزیر می باشد، در اثر بی توجهی مسئولان این امر و در قالب برنامه ای به مردمی که سال‌های سال در راستای وحدت ملی گام برداشته و در تمامی دوران حساس، نقش تعیین کننده داشته اند،توهین می کند.

جمعیت جوانان قشقایی ضمن محکوم کردن این حرکت شنیع علیه اقوام ترک زبان محکوم کرده و از مسئولین امر برخوردهای لازم و جدّی با عوامل این توهین بزرگ و ایجاد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از این گونه حرکات تفرقه انگیز و تنش زا خواهانیم. همچنین از صدا و سیما نیز خواستاریم که عوامل و مسببان این حرکت را به سزای درخور برساند و با عذرخواهی قطعی و رسمی از این مردم بزرگ بر زخم دل اینان التیامی باشد.

روابط عمومی جمعیت جوانان قشقایی

#

اشتراک این خبر در :