کد خبر:6272
پ
۸۲۱۳۶۲۶۷-۷۰۸۴۱۰۸۷

امروز در دنیا سمن‌ها قدرتی معادل دولت دارند/ تصویب ۲۲ مرداد به‌عنوان روز سمن‌ها

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: امروز تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) در دنیا قدرتی معادل دولت‌ها دارند. سید علی‌محمد موسوی پیش‌ از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس اظهار داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد حدود نیم‌قرن است که در دنیا توسط مردم پذیرفته‌ شده‌اند و امروز سمن‌ها قدرتی معادل دولت‌ها را دارند. وی افزود: در […]

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: امروز تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) در دنیا قدرتی معادل دولت‌ها دارند.

سید علی‌محمد موسوی پیش‌ از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس اظهار داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد حدود نیم‌قرن است که در دنیا توسط مردم پذیرفته‌ شده‌اند و امروز سمن‌ها قدرتی معادل دولت‌ها را دارند.

وی افزود: در دولت یازدهم به سمن‌ها توجه جدی شده و در حال حاضر ۶۴۵ تشکل مردم‌نهاد در استان فارس فعال است و به استناد فراخوانی که داشتیم یک رشد صد درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

موسوی همچنین گفت: نظر به اهمیت سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور، به پیشنهاد دولت روز ۲۲ مرداد ماه در تقویم به‌عنوان روز سمن‌ها نام‌گذاری شد که امیدواریم به‌دوراز هرگونه سیاسی‌کاری، شاهد رشد و شکوفایی این تشکل‌ها باشیم.

این مقام مسؤول ادامه داد: در مورد تشکل‌های مردم‌نهاد در آغاز کار هستیم و این نهال نوپا نیاز به حمایت ویژه دارد که انتظار می‌رود تمام مسؤولان پای‌کار آمده و این مسئله را جدی بگیرند و در این راه هرگونه تصمیمی که در بهتر کردن زندگی مردم نقش دارد، باید موردتوجه قرار گیرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید