کد خبر:6706
پ
۱۳۹۵۰۶۲۰۰۱۵۲۴۱۴۶۴۸۶۱۰۲۹۴

آواها و نواهای قشقایی با مستند رادیویی «نغمه لَر» به جشنواره کرواسی راه یافت

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی خبرنامه قشقایی و به نقل از روابط عمومی صداوسیمای مرکز فارس برنامه مستند رادیویی «نغمه لَر» کاری از صدای مرکز فارس به تهیه‌کنندگی فاطمه وکیلی تنها مستند راه یافته به جشنواره کرواسی بین شبکه‌های رادیویی کشور است. « نغمه لَر» به ترکی معادل نغمه‌ها یا آواهاست که لَر همان «های» فارسی است. در […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی خبرنامه قشقایی و به نقل از روابط عمومی صداوسیمای مرکز فارس برنامه مستند رادیویی «نغمه لَر» کاری از صدای مرکز فارس به تهیه‌کنندگی فاطمه وکیلی تنها مستند راه یافته به جشنواره کرواسی بین شبکه‌های رادیویی کشور است.

« نغمه لَر» به ترکی معادل نغمه‌ها یا آواهاست که لَر همان «های» فارسی است. در این مستند که روایتگر زندگی عشایر قشقایی است از تولد دختر ایل به نام “درنا” شروع می‌شود و لالایی مادر استاد فرهاد گرگین در ابتدای مستند شنیدنی است و مخاطب را به دنبال کردن ادامه سبک زندگی عشایر از این برنامه تشویق می‌کند.

دار قالی، چوپانی مردان جوان، مشک‌زنی زنان و پشم‌ریسی مادربزرگ‌ها، برنج کوبی و عروسی جوانان و واسونک‌های خوش ترکیب عشایر همه و همه در این مستند جمع شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید