کد خبر:7918
پ
۱۴۰۱۸۹۰۶۵_۱۹۳۲۱۲۸۹۶bbccf

آغاز کوچ پاییزه عشایر قشقایی و بختیاری اصفهان

کوچ پاییزه عشایر استان اصفهان به چراگاه های گرمسیر قشلاقی آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی خبرنامه قشقایی؛ مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با خنک تر شدن هوا ، کوچ ۲۷ هزار نفر عشایر ایل قشقایی ساکن در سمیرم ،شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان های بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و […]

کوچ پاییزه عشایر استان اصفهان به چراگاه های گرمسیر قشلاقی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی خبرنامه قشقایی؛ مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با خنک تر شدن هوا ، کوچ ۲۷ هزار نفر عشایر ایل قشقایی ساکن در سمیرم ،شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان های بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و فارس آغاز شده است.
مختار اسفندیاری افزود:در این مدت همچنین ۲۴هزار نفر عشایر ایل بختیاری هم از مناطق ییلاقی شهرستان های فریدون شهر، داران، بویین میاندشت ، فریدن و چادگان راهی استان خوزستان می شوند .
وی از بازگشت حدود چهار هزار نفر از عشایر عرب جرقویه از چهارمحال و بختیاری، فارس و سمیرم به شهرهای محمدآباد و نصرآباد در شرق اصفهان خبرداد و گفت: عشایر استان اصفهان امسال بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز را تولید و روانه بازار کردند .
اسفندیاری افزود: همچنین در این مدت ۵۵ هزار تن محصولات لبنی شامل پنیر، کشک ، کره و ماست و ۳۰۰ تن عسل با تلاش مردم عشایر نشین استان تولید شده است .
عشایر استان اصفهان شامل سه ایل بختیاری، قشقایی و عرب جرقویه ۵۵هزار نفر جمعیت دارند.

منبع
خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید